Więzienie za zabicie psa

Data dodania: 28 marca 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Na pół roku bezwzględnego więzienia skazano mężczyzn, którzy brutalnie skatowali psa drewnianą pałką, a potem powiesili go na płocie.

Chodzi o wydarzenia z początku sierpnia zeszłego roku, do których doszło przy sklepie w Potoku Wielkim w powiecie janowskim. Dyżurny policji otrzymał wówczas zgłoszenie od właściciela psa, który poinformował, że przekazał zwierzę swojemu znajomemu, aby ten się nim zaopiekował.

Mężczyzna miał dużo psów i postanowił oddać jednego z nich. Przekazał go znajomemu 47-latkowi będąc przekonanym, że zwierzę będzie miało dobrą opiekę. Od postronnej osoby dowiedział się, że 47-latek razem ze swoim 54-letnim kolegą będąc pod sklepem zabili psa drewnianą pałką i powiesili za łańcuch na płocie – relacjonowała nam wówczas mł. asp. Faustyna Łazur z KPP w Janowie Lubelskim.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 47-latka. Był kompletnie pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugiego z mężczyzn zatrzymano kilka godzin później. Obaj odpowiadali przed sądem za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do trzech lat więzienia.

Obu mężczyzn skazano na sześć miesięcy pozbawienia wolności. Orzeczono też 5-letni zakaz posiadania przez nich zwierząt – mówi Teresa Wilińska, prezes Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim. – Wyrok jest prawomocny. 

Źródło: kurier lubelski.pl/całość czytaj tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code