Wyniki akcji „Prędkość”

Data dodania: 8 lipca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Wczoraj policjanci prowadzili działania, których celem było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość.

Akcja „Prędkość” zakończyła się wieczorem. Funkcjonariusze ukarali mandatami 17 kierowców. Jeden z nich który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h stracił prawo jazdy.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała.

Podczas wczorajszej akcji policjanci ujawnili 19 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, 17 zostało ukaranych mandatami karnymi. Wśród nich był 26-letni mieszkaniec województwa opolskiego, który na ulicy Tarnobrzeskiej w Bojanowie jechał z prędkością 102 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Przypominamy, że od 18 maja br. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień, to tylko niektóre ze zmian.

Źródło: KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code