Zaczarowany Zaklików

Data dodania: 12 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

W dniu 11 kwietnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie ogłoszone zostały wyniki konkursu „Zaczarowany Zaklików”.

Konkurs „Zaczarowany Zaklików” skierowany był do wszystkich mieszkańców i miłośników Zaklikowa. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, z którego rąk zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Celem konkursu było włączenie dzieci, młodzieży oraz dorosłych w życie kulturalne lokalnego środowiska, zachęcenie społeczności do publicznego prezentowania swoich umiejętności, kształtowanie kultury literackiej i rozwój wrażliwości artystycznej wśród mieszkańców Gminy Zaklików, a także utwierdzenie w świadomości społeczeństwa znaczenia roku 2015 jako roku jubileuszowego – 450-lecia Miasta Zaklików.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia w kategoriach:

Prace literackie: Nagrody:

Katarzyna Florczak – kl. VI „a” SP w Zaklikowie – opowiadanie „Niezwykła sztuka”

Małgorzata Chrząstowska – Zaklików, wiersz – „Mój Zaklików”

Wyróżnienia:

Katarzyna Drewniak – kl. IV SP w Zdziechowicach – opowiadanie „Zaczarowany Zaklików

Ewa Stryjecka, Zaklików – Wybór wierszy z lat 2005-2015

Patrycja Bral – kl. III Gimnazjum w Zdziechowicach – opowiadanie „Magiczny Zaklików”

Katarzyna Rapa – kl. IV SP w Zdziechowicach – opowiadanie „Marysia z Zaklikowa”

Klaudia Tarnowska – kl. I Gimnazjum w Zdziechowicach – wiersz „Zaklików”

Alicja Spyra – kl. IV SP w Zdziechowicach – wiersz „Zaklików”

Mikołaj Kwiatkowski – kl. III SP w Zdziechowicach – wiersz „Sen o Zaklikowie”

Daria Drewniak – kl. III SP w Zdziechowicach – wiersz

Natalia Toczyska – kl. I Gimnazjum w Zdziechowicach – wiersz „Baśniowe miejsce nad rzeką Sanną”

Prace plastyczne: Nagrody:

Natalia Pająk – kl. VI b SP w Zaklikowie, Wiktoria Mazurek – kl III SP w Zaklikowie, Julia Łukasik – kl II SP w Zaklikowie, Gabriela Badura – kl II SP w Zaklikowie, Katarzyna Florczak – kl VI a SP w Zaklikowie, Karol Rapa – kl II SP w Zdziechowicach, Julia Dziechciarska – kl II SP w Zaklikowie, Daria Motyka – kl III SP w Zdziechowicach, Karolina Siembida – kl III SP w Zdziechowicach, Kacper Chrząstowski – kl VI a SP w Zaklikowie, Emilka Jabłońska – kl IV a SP w Zaklikowie, Roksana Motyka – kl III SP w Zdziechowicach, Aleksandra Suchora – kl III SP w Zdziechowicach, Michał Paterski – kl V a SP w Zaklikowie, Kamila Sieczkoś – kl III SP w Zdziechowicach, Wiktoria Rapa – kl III SP  w Zdziechowicach, Daria Drewniak – kl III SP w Zdziechowicach, Basia Jagiełło – kl II SP w Zaklikowie, Karol Chrząstowski – kl I LO w Zaklikowie

Wyróżnienia:

Monika Dziekanowska – kl II SP w Zaklikowie, Zuzanna Jagiełło – kl I SP w Zaklikowie, Alicja Bucior – kl III SP w Zaklikowie, Adrian Turek – kl III SP Zdziechowicach, Gabriel Trela – kl IV a SP w Zaklikowie, Bartłomiej Igras – kl III SP w Zdziechowicach, Maria Nowakowska – kl III SP Zdziechowicach, Marlena Bryk – kl IV SP w Zaklikowie, Marta Plennikowska – kl VI a SP  w Zaklikowie

Fotografia: Nagrody:

Anna Małek – kl IV SP w Łysakowie

Wyróżnienia:

Ewelina Mazurek – kl IV SP w Łysakowie, Angelika Chmura – kl IV SP w Łysakowie

Praca multimedialna: Wyróżnienia:

Jakub Kozioł – kl. II Gimnazjum w Lipie “Zaczarowany Zaklików”, Klaudia Ragan – kl. III Gimnazjum w Lipie “Walory turystyczne w Gminie Zaklików”, Natalia Krawiec – kl. I Gimnazjum w Lipie “Zaczarowany Zaklików”

Niektórzy laureaci konkursów zaprezentowali swoje utworzy przed publicznością m.in. Małgorzata Chrząstowska, Katarzyna Florczak, Katarzyna Rapa, Alicja Spyra, Natalia Toczyska, Katarzyna Drewniak, oraz Daria Drewniak, która wystąpiła z najkrótszym, ale uroczo żartobliwym i promocyjnym wierszem:

W Zaklikowie, na rynku, co rano dla draki,

na otwarcie sklepu czekają rybaki.

A na pięknym zamku dziś zamiast harcerzy,

bawią się maltańscy chyba kawalerzy.

Nad zalewem wyspa, widziało ją wielu,

nasze oczy cieszy piękne koloseum.

Stoi śliczny stadion, obok płynie rzeka,

piękny amfiteatr na imprezy czeka.

Odnowiona gmina, no i posterunek,

który dziś wygląda jak piękny malunek.

Więc drogi turysto, odwiedź nasz Zaklików,

bo tam pięknych rzeczy zobaczysz bez liku.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1234567891011121314

 1. nikodem

  heheh kodowanie….? mieszkanka jestes jeszcze naiwna jak widac. Skoro sa zdolne to niech na oczach komisji narysuja to samo co oddali do konkursu. ciekaw jestem efektu. Ten ich talent polega na tym ze w szkole na plastyce nie potrafia niczego stworzyc a z domu przynosza piekne malowidła. To chyba o czyms swiadczy…
  I nikt mi nie powie ze dzieci nauczycieli i pozostałych vipow nie sa faworyzowane w szkole i w konkursach. Jak jakis ciekawy projekt albo wyjazd to kto na niego jezdzi? Ciagle ten sam sklad widac na zdjeciach. Czy to fizyka czy matematyka czy jezyk obcy czy chemia czy polski czy plastyka ciagle te same nazwiska. Czyzby jacys geniusze? Tylko ciekawe po kim bo patrzac na rodzicieli to niczym szczegolnym sie nie wyrozniaja poza wielka buzia i ciepla posadka odziedziczona z reguly po przodkach. Mieszkanka a to ze wypowiedziana prawda kole w oczy zainteresowanych to juz nie moj problem.

  Reply
 2. nikodem

  nic sie nie zmienilo w tej mieścinie. na konkursach w dalszym ciągu przodują nazwiska „znanych vipów” tego miasteczka. dzieci ludzi przy korycie i na dobrych stanowiskach no i nawet tym razem sami nauczyciele wraz ze swoimi uzdolnionymi plastycznie pociechami. to chyba jakieś żarty a nie konkurs. niech jury posadzi laureatów i karze narysować raz jeszcze ich dzieła. ciekaw jestem efektu.

  Reply
  1. mieszkanka

   nikodem jesteś chyba nie doinformowany , bo w regulaminie konkursu było kodowanie składanych prac, więc komisja przyznając nagrody nie wiedziała kto jest ich autorem. A tak poza tym to nie pomyślałeś, że może to są po prostu zdolne dzieci dlatego biorą udział w konkursach i odnoszą sukcesy??

   Reply
   1. rodzic

    Nikodem masz racje ,spojrzmy na zdjecia w szkole .Ktoz to byl na wycieczce jezykowej hmm…ci sami co zwykle .Kasiorka czy pochodzenie wysyla dzieci na te wyjazdy?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code