Zaklikowscy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Data dodania: 27 czerwca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Jeden komentarz

Policjanci z Zaklikowa zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który od 2014 roku poszukiwany był listem gończym za włamania i kradzież. 31-latek usłyszał trzy zarzuty. Za swoje czyny odpowie przed sądem. 

We wtorek policjanci z Zaklikowa zatrzymali 31-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania, który poszukiwany był listem gończym wydanym przez stalowowolską prokuraturę. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z zaklikowskich lokali. Był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

31-latek ukrywał się przed organami ścigania, wyjeżdżając poza granice kraju. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna w 2012 i 2013 roku włamał się do opuszczonych budynków i skradł z nich między innymi podkaszarkę, maszynę do szycia, butlę gazową i inne przedmioty o wartości około 1600 złotych.

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, dwa z nich dotyczyło włamań, a jeden kradzieży. 31-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Poddał się karze dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Mężczyzna ma również obowiązek wyrównania pokrzywdzonym strat powstałych w wyniku przestępstw.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Zaklikowie.

Źródło: KPP Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code