Zaklikowskie małe talenty w Pysznicy

Data dodania: 2 grudnia 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 4 komentarze

Dom Kultury w Pysznicy był miejscem zorganizowanego w dniu dzisiejszym X Zimowego Konkursu Piosenki „Bawmy się muzyką”. Organizatorem konkursu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Stalowej Woli, Wydawnictwo „Sztafeta” Sp. z o.o., oraz Dom Kultury w Pysznicy.

Zapisy dzieci i młodzieży trwały do dnia 1.12.2014 r. Konkurs na trwałe wpisał się już w kalendarz dziecięcych i młodzieżowych imprez organizowanych w Pysznicy, gdzie uzdolnione wokalnie dzieci mogą wziąć udział w konkursie polskiej piosenki.

Do konkursu w tym roku przystąpiło 56 solistów oraz 6 zespołów wokalnych.

Biorący udział w konkursie byli podzieleni na kilka kategorii wiekowych: do lat 6, 7-10, 11-14, 15-18 i powyżej 18 lat. Zespoły wokalne mogły występować w składach do 5 osób.

Z Zaklikowa w kategorii wiekowej do lat 6-ciu wystąpiło 2 dzieci z naszego przedszkola – Patrycja Pasztaleniec – w piosence „To Mikołaj” i Miłosz Czubacki w piosence „Święty Mikołaj”. W kategorii wiekowej 7-10 lat wystąpiła Oliwia Urbanek w piosence „Różowa piosenka”.

Występy dzieci oceniała komisja konkursowa w składzie: Bożena Wójtowicz, Bożena Toman i Barbara Żywczak.

Wyniki konkursu ogłoszone będą w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli w dniu 8.12.2014 r. o godz. 17.30, gdzie bezpośrednio po ogłoszeniu wyników odbędzie się koncert laureatów X Zimowego Konkursu Piosenki „Bawmy się muzyką”.

Impreza odbyła się w ciepłej, serdecznej i profesjonalnej atmosferze, publiczność nie szczędziła braw.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, czekoladę i kartonik z napojem. 

20 1 5 4 3 2 6 7 8 9 10 11 12 13 17 16 15 14 18 19 21 22 23 24 25 26

  1. Inna

    Takich konkursów powinno być więcej, obycie ze sceną jest bardzo ważne. Gratulacje dla dzieciaków. To napewno wielkie przeżycie dla nich. Takie występy to jest coś pięknego, dla dzieci jak i rodziców. Nasz Dom Kultury też mógłby zacząć wyłapywać talenty u dzieci. Założę się, że jest cała masa utalentowanych dzieciaków w naszych okolicach, ale coś o nich nie słychać… Ciekawe czy tutaj kiedyś zacznie się coś dziać…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code