Zakończyły się obchody Dni Zaklikowa 2015

Data dodania: 4 sierpnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 14 komentarzy

Zakończyły się uroczyste obchody Dni Zaklikowa 2015. Główne obchody zorganizowane zostały w dniach 1-2.08.2015 r. choć imprezy towarzyszące trwały od kilku dni wcześniej.

Scena oraz wszystkie atrakcje „wesołego miasteczka” zostały ulokowane na stadionie  LKS Sanna Zaklików.  W tych dniach dopisała i towarzyszyła imprezom ładna pogoda zamówiona przez MiastoZaklikow.pl na kilka dni wcześniej.

Galę występów scenicznych rozpoczęła Oliwia Urbanek piosenką do słów Romualda Bielendy „Zaklików nasz”. Akcja obchodów rozkręcała się bardzo powoli. W sobotę występy miejscowych artystów przebiegały praktycznie przy pustej widowni.

Nie udało się zachęcić widowni zaklikowskiej do udziału w zabawie. Próby takie podjęła wokalistka Gosia Kotwica, która zeszła ze sceny namawiając zgromadzonych do podejścia do sceny i udziału w zabawie, jednak bezskutecznie. Udało jej się zachęcić jedynie kilka osób. Gosia Kotwica to uznana artystka, swój pierwszy festiwal wygrała jako dziewięciolatka. Potem otrzymywała nagrody na festiwalach ogólnopolskich i zagranicznych (Malta, Włochy, Ukraina, Litwa, Niemcy). Jej dorobek artystyczny to płyta pt. „Kraj miłości” z 2010 r. zawierająca 13 piosenek oraz trzy single „Od nieba do dna”, „Sukcesu bliska”, „Kraj miłości”. Z jej udziałem powstało także kilka teledysków.  Gosia Kotwica okrzyknęła publiczność zaklikowską najchłodniejszą publicznością z jaką miała dotychczas kontakt, jednak po koncercie rozdała kilka swoich płyt oraz mnóstwo autografów.

Z miejscowych artystów wokalnych na scenie wystąpili Grażyna Sapalska i Oliwia Urbanek m.in. w piosenkach o Zaklikowie a także Gosia i Kasia Daniel, Anika Pankowska oraz Kacper Hołody grający na akordeonie. Wystąpił również zespół taneczny „Kameleon”.

O godz. 17.00 organizatorzy Dni Zaklikowa zadbali o pomięć Powstania Warszawskiego.

Nad stadionem krążyło dwie motolotnie a pilot jednej z nich popisywał się swoimi umiejętnościami przelatując na niskiej wysokości nad płytą stadionu.

Na scenie prezentowały się zapowiadane zespoły. Atrakcją sobotniego wieczoru był koncert Aleksandry Nizio, która wygrała piątą edycję „The Voice of Poland” i nadano jej przydomek polskiej Adele.

Wesołe miasteczko zapewniło ofertę zabawy dla małych i dużych w dość przystępnych cenach. Największą atrakcją dla tatusiów z małymi dziećmi były elektryczne autka na  autodromie, gdzie tatusiowie bawili się na całego wożąc swoje pociechy i z rzadka dopuszczając ich do kierownicy. Najodważniejsi decydowali się na test nieważkości na „Kamikaze” i „Move it”.

Dzień niedzielny zgromadził znacznie większą liczbę osób na imprezach, choć występy wokalne również odbywały się przy pustej widowni. Tym razem nie udało się zachęcić publiczności do udziału w zabawie pomimo nawoływań Grażyny Sapalskiej.  Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Zdziechowice, zespół taneczny „Kameleon”, zespół Sanna Cheerleaders, Grażyna Sapalska, Oliwia Urbanek i Kacper Hołody.

Większą uwagę publiczności przyciągnęły wstępy zespołów wokalno-tanecznych „Zbrucz” i „Promin” z Ukrainy, na czele z jednym z najlepszych ukraińskich tancerzy.

W trakcie przygotowań do występu zespołu „Trubadurzy” został rozegrany konkurs wiedzy o Zaklikowie.  Nagrody w tym konkursie ufundował Andrzej Szlęzak, były Prezydent Stalowej Woli, który przybył na uroczystości zaklikowskie i osobiście dokonał wręczenie nagród. Okazało się, że spośród 3 zawodników w konkursie wiedzy o Zaklikowie zwyciężyła – mieszkanka Szczecina, która przyjechała do Zaklikowa na wypoczynek.

Jedynie występ zespołu „Trubadurzy” zgromadził  największą widownię. Zespół „Trubadurzy” został uznany gwiazdą Dni Zaklikowa 2015. Członkowie zespołu przypomnieli widowni o swoim występie na zaklikowskiej scenie 50 lat temu. Niektóre starsze osoby spośród publiczności pamiętały ten czas i ten występ. Pomimo upływu wielu lat trzeba przyznać, że zespół „Trubadurzy” jest nadal w świetnej formie; perkusja – Marian Lichtman, gitara – Piotr Kuźniak, gitara basowa – Sławomir Kowalewski, keyboard – Jacek Malanowski.

Prawdą jest, na co wskazują niektóre osoby, że zaklikowska publiczność w poprzednich latach miała mało okazji do udziału w takich wydarzeniach muzycznych. Tym też można tłumaczyć, że udział publiczności sprowadza się raczej do oglądania koncertów niż do udziału w nich. Jednak należy mieć nadzieję, że sytuacja ta zmieni się na korzyść i w przyszłości przed sceną koncertową zobaczymy luz i spontan, zwłaszcza w okresie wakacyjnego wypoczynku.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 12a 13 13a 13b 13c 14 15 15a 16 17 18 19 2021 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 41

 

 1. Kiper

  albo występ tej solistki z Kameleona zabiedzonej dziewczyny, która 1/3 występu nurzała się w pyle i brudzie podłogi. Kto wymyśla takie tańce i po co. Chyba już czas na zmiany w kierownictwie kameleona bo wieje nudą, tylko kto rządzi tym bajzelm?

  Reply
 2. cdn...

  bd – widzisz to samo co inni tylko organizatorzy tego nie widzą, wciąż ten nieruchawy Kameleon przy jednym układzie i te gługie donice na głowach starych babek, co to ma być ???? jaki wyraz artystyczny to niesie, młodsze grupy zamiast tańczyć to chodzą po scenie i kiwają sią na boki. Może dać im domice to będzie trochę śmieszniej. Enter ma racje młoda wokalistka zaskoczyła.

  Reply
 3. enter666

  he he te cale Dni to wielka porażka dla organizatorów
  Z imprez i wykonawców jedyne godne uwagi byly występy Oliwi Urbanek , Kameleona ( młodszej grupy ) bo występ tych leciwych pań wątpliwej urody to wielki niesmak ..
  Na uwagę zaslugiwal też występ dziewcząt z Sanna Cheerleaders jak rownież artystów z Ukrainy i Trubadurów.
  Reszta to miernota nie godna uwagi sama zbieranina z dolnej półki
  Glibka przynudzala jak zwykle ..
  ale cóż jaki dyrektor i burmistrz taka impreza
  wstyd !!!

  Reply
  1. bd

   enter666- ty wymieniasz prawie wszystko co było na dniach-i to co wymieniasz to porażka, -czyli wszystko ci się podobało? cały czas jedno i to samo- Kameleon- wciąż ten sam układ, pani prowadząca ma cały czas tę samą płytę, już nie wspomnę o ….., a młodsza piosenkarka też wciąż to samo!

   Reply
 4. Wojtas

  Już 16.08. na Malińcu odbędzie się Święto Karpia, proponuję aby nasz Burmistrzunio razem z Dyrektorem Pałacu Kultury wybrali się tam i zobaczyli jak organizuje się imprezy i ile ludzi tam sie bawi pomimo skromniejszego budżetu, gwiazdą mają być Lesioki czyli disco polo a już dziś wiem że impreza na Malińcu przyćmi tą porażkę którą nam władza zafundowała w miniony weekend.
  Przypomnę że w ubiegłym roku Dni Zaklikowa też były porażką, Jak te imprezy tak mają wyglądać to szkoda na to kasy,, i można by się zastanowić nad kolejnymi.

  Reply
  1. zaklika

   tak czytam te wasze wypowiedzi,i zastanawiam się gdzie się podział wasz obiektywizm,przypomnijcie sobie jak było za poprzednich włodarzy i kierownictwa GOK,czy imprezy były lepsze,śmiem twierdzić ,że gorsze,albo takie same,przynajmniej teraz,otoczenie jest na plus budynek i ogrodzenie,ale czy wam jadowita społeczności zaklikowska i okoliczna kiedyś ktoś dogodził,a swoją drogą co ty Wojtas widziałeś interesującego na Malińcu, byłem tam kilka razy i widziałem to co wszędzie,kilka straganów,dmuchanych zamków,wszechobecne piwsko i kupa pijaków,więc nie ośmieszaj się z tymi twoimi wywodami,a tak apropos, każde miasto i gmina ma swój kalendarz imprez,i nie ogląda się dookoła,a wy wszyscy krytykanci powinniście się cieszyć,że macie w czym wybierać i w tym przypadku nie mieliście obowiązku brać udział w zaklikowskiej imprezie.

   Reply
 5. nowa

  Do organizacji imprezy masowej trzeba nieć wizję i doświadczenie, a tu widzimy że nowy dyrektor słabo sobie poradził ale skoro to prawa ręka burmistrza czyli widać jaki „Pan taki kram”,

  Reply
 6. bd

  żenada.mało ludzi, zero klimatu, kasa poszła w błoto!!! coś innego by można zdziałać! ale mamy takie rządy!!!! W okolicach bywa lepiej i kulturalniej!

  Reply
 7. cdn...

  Seba masz rację trzeba było to wszystko ogarnąć przed zorganizowaniem dni Zaklikowa w tej dacie, gdzie wiadomo było, że inne imprezy zdominują naszą zaklikowską. Przy całej chęci promocji gminy nikt z zewnątrz nie usłyszał, że istnieje coś takiego jak Zaklików i że coś tu się działo. Organizatorzy nie popisali się zmysłem planowania. Stalowa Wola ok. 37 tys. ludzi i Zaklików z pustą widownią, juz na pierwszy rzut oka widać błędy organizacyjne.

  Reply
 8. SEBA

  cdn być może masz racje. Ale takie są czasy a do czasów trzeba się dostosować najwyraźniej osoba odpowiedzialna za tą klęskę (nazwijmy rzeczy po imieniu) utknęła dwie dekady temu.TAK BURMISTRZ NACISKAŁ NA PROMOCJĘ ZAKLIKOWA A TU SZKODA SŁÓW. Rdzenni mieszkańcy przychodzili z rodzinami i po pewnym czasie obierali kierunek Stalowa lub Kraśnik. Pytam teraz jak pusto trzeba mieć pod kopulą żeby zrobić imprezę w Zaklikowie kiedy dwa dużo większe miasta z większymi środkami lepszymi gwiazdami robią w ten sam dzień. No chyba że dyrektor GOK-u liczył tylko na seniorów.

  Reply
 9. cdn...

  Jeszcze kilka lat temu przy takiej obsadzie zabawa była by na całego, teraz nikt nie jest zadowolony z niczego. Jaka gwiazda zaspokoiła by gusta zaklikowiaków. Nie jest wazne kto jest na scenie, żeby się bawić wystarczy chęć i niekoniecznie potrzeba do tego tej lury zwanej piwem.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code